Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.11.2019 18:40:57 

Bullterier Timík  a Sorbík

Bullterier a děti***
BULLTERIER A DĚTI**

jde to vůbec dohromady bullterier a děti?
Myslíme si,že pes a dítě,samozřejmě může vyrůstat a žít vedle sebe.Ostatně,od toho je člověk, zodpovědný tvor a sám musí usoudit,zda si něco takového může dovolit a musí vědět,že se nikdy nemůže stát,aby bylo dítě psem ohroženo.
V podstatě,u nás bylo vychováno několik psů různých plemen ,hlavně větších a středních.Pejskové byli slušně vychovaní,socializovaní a poslušný.Nidky ničemu a nikomu neublížily ,přes to,jsme nikdy nenechali zvíře samotné s dítětem a to jsme jim věřili.
Myslím si ,že spíše se v tomto nedá věřit dětem,že v tu chvilku bez dozoru,nebudou chtít pejskovi lovit jazyk,píchat do oka,tahat za uši a šťouchat do nosanu.Tak jak to napadlo našeho staršího kluka ve čtyřech letech před obchodem.Schytal pořádnou ránu oběma čelistmy do obličeje.A pesan,kterého otravoval nikdy nikomu nic neudělal.To jsem hned věděla,že se dělo něco,co ho vyprovokovalo.
Pes i po tomto byl dobrý ke všem lidem,i k malým dětem.A myslím,že nejeden z nás byl pokousán psem a poté zjistil,že to vlastně byla chyba jeho samého.Nikoli psa.
Mám i vlastní zkušenost, jako malé dítě.Když kamarádka slavila narozeniny pozvala i mně.Na oslavě se mlsalo,jasně,to je normální.Jako u každé mé kamarádky, byl doma pesan.Tady patrně kříženec špice,moc hezký pejsek.A tak akorát na muchlání hebounký.Tak jsem si ho chtěla hladit a muchlat,jak ho nalákat?Napadlo mně,že by si dal třeba kousek dortu.
Tak jsem mu ho podávala a on si ho vzal do papuly a pustil ho na zem,jako mnoho jiných pesanů,že bude jíst velký kus po kouskách ze země.
Jéje,co si poví malý děcko.Ono mu to chudákovi spadlo,tak mu to podám.No a je průšvih.Ještě jsem se stihla narovnat,aby mě nehryzl do obličeje.Zarafl se mi do břicha.Ale.....!!Když jsem potom o tom přemýšlela asi když jsem se probrala ze šoku a nadávek rodičů na psa,došla jsem k závěru,že si myslel,že mu to chci vzít.
Je pravda,že pes by neměl po člověku vystartovat,když jde o krmení.Ale je to tak,malé dítě si neuvědomí,že je to nějaká chyba a co se nemá dělat.
Naši bulánci mají děti moc rádi,vždy by nejraději seděli uprostřed pískoviště a nechali se muchlat,ale samotné s dětmy(mi máme kluky 12 a 15 let)tak myslím malými,by jsme je určitě nenechali.
Ale víme,že sami neublíží a to žádný pes, bez cizí příčiny.
Proto ,kdo si pořídí psa a to jakéhokoli,měl by si uvědomit,že je to jen zvíře ne stroj,který je naprogramován.Že je to jen příroda a ne technika.
A že záleží na tom,jak svého pejska vychováte.Jestli v něm budete cíleně probouzet agresi proti lidem a jiným živočichům,že se vše jednou ve zlém vrátí Vám....
Přejeme Všem,kteří mají své psy opravdu rádi,aby se nikdy nevyskytl takový problém,který by musel ukončit veliké přátelství.Přátelství , které trvá několik tisíciletí,možná déle...

Přátelství ČLOVĚKA A PSA..

Tento článek a fotografie pochází od chovatelů z CHS Hamentashen.Mi jsme si vzali z tohoto snad to nejdůležitější k srdci,při výchově našich pejsků bulíků.

Naši bulíci nás v tom ujišťují každý den.Vše musí, ale začít u štěňátka a nesmí se udělat chyba!Chybovat je lidské,ale zde,by se to nemělo stát,nesmí se to stát!" " " " " " " "
Timík s Tadeáškem a Vendulkou.Timík,na hoře Říp si našel zase nové kamarádky.Když už vylezl tak vysoko,alespoň to stálo za to.:--Ouplně cizí děti?No nevím....hlavně,když hladí :-)))

To je malá Bulinka se svou malou paničkou..
Tady Bulinka odpočívá :asi dělali lumpárny :-)))Krásná letní fotečka: Barča a Oxi.Tyto fotky nafotila teta Vendulka ,když u nich byly holky v Říčanech na návštěvě ...
   
GI, VENDULKA A TAYA S MALOU KÁMOŠKOU :-))

Dokonalá souhra = přátelství...
NO KOMENT :-)))mRKVIČKA S KAMARÁDKOU..


 

 


Asi nejkrásnější pohled na mláďata :-)))))))))Lakym a Carmen**Toto dvě slečny spolu vyrůstají od malička.A tatínek s maminkou určitě souhlasí,že jsou dokonale sehraná dvojka! :-))))))))Corny z Čerchovské zarady a Anetka Válkovi.**
Anetka má malinkou sestřičku Natálku a jak je vidět,Corny bude mít dalšího pomocníka na lumpárny:-))))))))))


Náš Timík je přítula uplně ke všem lidem a na vycházkách je někdy těžké mu vysvětlit,že někteří lidé ,se s ním opravdu muchlinkat nechtějí .Už od mala si na lidi počkal i na chodníku,až ho dojdou,co kdyby náhodou,ho chtěli přece jen pohladit:-)))) David a Tim**

Vážně je důležité,aby byl pejsek s dětmi od mala v tom nejlepším vstahu.Timík s Eliškou a Honzíkem.Děti mého bratra.
Neteř Eliška.S pejskama to umí,ona je sice lehká váha,ale pejskové ji poslouchají rádi.Náš Timík byl v sedmém neby,když ho vodila.Po lese na Klínech, krásnou procházkou.


Několik foteček s bulíky a dětmi.

 
    Tak tohle je bulíček,který je zachráněný od nelidského týrání,i přes to je zlatíčko a má rád děti.
.Budeme doufat,že se nám podaří získat jeho příběh od paní majitelky.


OUZO HAMENTASHEN
Už bohužel není mezi námi :-((((
Miminka :-)))
CARRY KIMI

Tímíček s malou kamarádkou na výstavě v Trmicích (UL)
Dareček s Eliškou,oba by si dali něco dobrého prý.........
A při tom by koukali na pohádky v televizy:-)))


Mazlíkové :-)

Pusinku na čumáček:-)))Jéééé.P
o příchodu do rodiny ,je štěně roztomilé a je normální,že se každý chce s ním mazlit .Je třeba si uvědomit,že je to pes a ne hračka pro děti a určit si danná pravidla a držet se jich.Vždy musí platit.!Můžete ho do určité míry rozmazlovat,protože bulíci milují lidskou pozornost a pohodlí.Štěně musí od první chvíle vědět ,co smí a co si nesmí dovolit.Pravidla se nesmí měnit.
Pokud udělá něco dobře,je nutné ho pochválit,třeba dát i pamlsek,ale když udělá něco co nesmí,je třeba,aby následoval trest a to i fyzický.Je třeba si uvědomit,že i fena svá štěňata vychovává a o kousance někdy není nouze.Pokud se jedná o trest,zasloužený,je na místě.
Štěně se nás nezačne bát,naopak,stoupneme u něj v autoritě a budeme ten,kdo určuje pravidla.Nikdy se nesmí stát,aby se touto autoritou stal NÁŠ PES! TO JE ZAČÁTEK KONCE!!
Štěně učíme i na to,že mu občas vezmeme misku s jídlem a chválíme,když se chová způsobně a čeká,až mu ji vrátíme.Chlácholíme a hladíme,aby vědělo,že je to naprosto normální.Nesmí nikdy zavrčet.Je dobré,když příjde i návštěva a vezme misku,nebo prohlédne štěněti třeba zoubky.A chválíme a chválíme.
Prostě pejska od mala připravujeme na nezvyklé a možné situace.
Vždy se psík musí pochválit,popřípadě odměnit pamlskem.

" " " Když jsme si mi přijeli pro štěně * TIMA *,navěřili jsme svým očím.Po dvoře a když dovolili chovatelé i po bytě se pohybovali úplně suveréně bulíci, různých věkových kategorií.Uplně v pohodě.Jasně že byli zvědaví a chtěli se pomuchlat.
Bylo to bezva,musím přiznat,že tenkrát,jsme viděli víc, jak jednoho bulíka po kupě prvně v životě,já i manžel .Byli přítulní,mazliví,zvědaví a milí.Udělali na nás ten nejlepší dojem,věděli jsme,že děláme dobře,že jsme právě u těchto chovatelů
A potvrzeno bylo i to,že bullterier miluje lidskou společnost.
TOPlist