Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.11.2019 18:40:57 

Bullterier Timík  a Sorbík

TIMOTHY LEARY HAMENTASHEN /TIMÍK
 
 Timíček 15. 11. 2016  odešel  za duhu za všemi,
 kdo už tam na nás čekají :(
Musel být uspán k vůli akutnímu selhání ledvin.
Chybí a bude chybět ... na vždy miláček broken heart.
                                                
 broken heartbroken heartbroken heartbroken heartcrying
Tolik nám chybíš broučku broken heart
 
 
Narodil jsem se jako pejsek plemene
**** ANGLICKÝ BULLTERIER**** 
 
2.TESTOVANÝ  CHOVNÝ PES v  ČR  -  na   srdeční a ledvinové  genetické choroby - s  nálezy negativními.:-) ZDRAVÝ!!!

       VÝSTAVY-------------V1,CAJC,CAC,CACIB,OV,VT

Povaha:nekonfliktní,kamarádský k ostatním psům,mazlík všech lidí,kteří ho pohladí,veselý-občas vymyslí,nějakou lumpárnu.Má rád dobroty,pohodlí,sluníčko,lidskou(obzvláště dětskou)pozornost.Nejvíce miluje sousedky:-)).

Je střední velikosti po své mamince .Žádný veliký obr- 28kg.Což všem vyhovuje protože rád spinká paničce na klíně a když se přidá i Dareček,bylo by to moc kil najednou.Vyvážený pes s korektním skusem.
 ----------------------------------------------------------                                

Plemeno vznilko v Anglii počátkem 19.století.Chovatel James Hinks z Birminghamu použil v zápasech prověřené anglické buldoky a dnes již vymřelého bílého anglického teriera.Šlechtěním odstarnil nežádoucí rysy jako je kulatý hřbet,předkus spodní čelisti a hranaté končetiny. * Hinks se věnoval spíše výstavám než zápasům a rozhodčí si olíbili bílé bullteriery,proto žíhané a strakaté vyřazovali z chovu. * Postupem času se stal z gladiátora bílý kavalír.Po zákazu kupírování uší v Anglii v roce 1895 chovatelé začali šlechtit bullteriery se vztyčenýma ušima.Křížili je se stafordšíry,takže se v chovu opět začali objevovat barevní bullterieři a v dnešní době chov obou typů je na stejné úrovni .Samozřejmě,že bullteriera chtělo šlechtit mnoho chovatelů,ale nikdo neměl takovou trpělivost a finance na to,aby dotáhl podobu plemene do této podoby.Pan James Hinks zůstal tomuto plemeni věrný a trpělivost také měl.Proto máme dnes na světě toho nejkrásnějšího psa s velikánským srdcem.Milou povahou a klaunskou tváří :-))))))))))))))

                                                                   Původně byl chován,aby zápasil,nyní je oblíbencem vyšší společnosti a současně i hvězdou výstavního kruhu,
odhodlaný,činorodý a inteligentní-těmito vlastnostmi bullteriera je dáno,že bude pro svého pána dokonalým společníkem.Je hrdý a loajální,má srdce gladiátora a zároveň vlohy klauna.Své lidské rodině,kterou bude milovat,bude nejen bodygardem,ale postará se i o její zábavu.Popularita bullteriera stále roste,protože tohle plemeno nabízí každému majiteli-ať je to muž nebo žena,obyvatel města,nebo žije na venkově,mladý člověk či starší - provotřídního psa,vynikajícího osobností,talentem a obratností.
Je hravý,tak trochu klaun a přitom milující.Jedinečná a někdy i žertovná povaha bullteriera z něho dělá skvělého mazlíčka pro správného pána.
Hravý,aktivní,citlivý ,klaunský, láskyplný,oddaný svému pánovi.
Umíněný,svéhlavý,velmi sebevědomý,panovačný,dominantní,destruktivní a agresivní.Tyto klady a zápory vlastností bullteriera,ano je jich tolik,si musí člověk vštípit do svého vědění a to hlavně proto,aby nebyl páníček překvapený tím,jak se pes bude postupem času projevovat.Pro to,aby majitel věděl, jak a co psa učit a nezapomenout na důslednost a odpovědnost.
Vycvičit toto plemeno není tak jednoduché jako cvičit jiné.Například z vlastních zkušeností
vím,že cvičit například briarda,německého ovčáka či labradora a boxera je ,, naprosto jednoduché" .I pro začátečníky.Bullterier se tak lehce nedá a nesnáší jaký koli nátlak na jeho maličkost.Je to pes s který občas nemá náladu se jít ani vyvenčit,natož se zbytečně hýbat na procházce.Jindy zase páníček neví,jestli bude moci psa v den který si pes vybral dosti fyzicky vybít.Jak je pes nabitý aktivitou.
Vylučuje se jakékoli fyzické násilí při výcviku a učení , není ten zprávný pes pro lidi zakomplexované,zlé a neurotické.
Každý,kdo by měl zájem si pejska tohoto plemene pořídit,měl by se o něm dozvědět co nejvíce.Aby se předcházelo nehodám a zbytečným urazům lidí,ale také psů.Aby se předcházelo tomu,že vašeho miláčka lidé na ulici budou zařazovat do škatulky ,,bojových plemen." Bullterier byl původně vyšlechtěn, aby bojoval s jinými psy a pro štvanice.
(sem tam převzaté z knihy Bulterier od Betany Gibson)protože určitě lépe to vystihnout nejde!

!!!!!!!!!!!!! NEBYL ŠLECHTĚNÝ PRO SOUBOJE S LIDMI !!!!
           


Pokud se pes chce bít s jiným,jde většinou o ujasňování pozic,souboj o potravu,žárlivos,nebo fenu.Nebo jistě špatnou výchovu.!
Samozřejmě,že pokud pes byl učen pro boj s jinými psy,asi se to při potkání rychle pozná.Také určitě poznáte,kdo takového psa vychoval a jak.Poznáte,jaký je pán tohoto psa a budete vědět,že se mu máte z dálky vyhnout,pokud nechcete komlikace.
Na doporučení chovatelů našich bulíků,vyhýbáme se psům,o kterých víme že hrozí buď vyprovokování útoku,nebo samotný útok.Bullterier,který je jednou napaden si tuto událost dobře pamatuje a je mu jedno,že ho pokousal(pokud nejsou horší následky)pes XY.Příště až potká třeba psa,který jen mírně zavrčí,bude to brát jako výzvu.
Našeho Tima pokousal kokršpaněl,když mu bylo 10 měsíců.Měl pokousaný krk a hlavu,nebránil se!!!!!Čekali jsme všechno možný,ale Tim má zvláštní povahu a do rvaček a provokací se vůbec neplete.Na patře s námi bylí lidi co mají kokršpaněla a on s ním vychází bez problémů,i když se potkají na chodbě.
Myslím,kdyby byl jiné povahy,asi by jsme měli problémy!Ale Tim je zlatíčko.
Než jsme si Timíka dovezli domů,moc dlouho jsem si vše rozmyslela.Po bulíkovi jsem toužila od svých 12 let.Odebírala jsem různé časopisy(Pes příte člověka,Myslivost)a já nevím co všechno.Tak málo se o nich psalo a když, tak jen malý článek.Foto,jak sedí bulík u divočáka mi způsoboval husí kůži.Dobře jsem si rozmyslela,jestli to bude přece jen stát za to,splnit si ten dávný sen.Teď když mi bude 35, mám(e)dva své první.Oba jsou to pejskové, Tim a Darek.Jsem ráda za to,že mi za můj život prošlo rukama ,několik psů,několika plemen.Vidím to denně,že bulík je jiný.A vím,že už bych neměnila.
Určitě nemají a nebudou mít nikdy lovecký výcvik,bála bych se o ně!A tak jak jsme se dohodli s manželem,vystavujeme a u nás ve městě propagujeme,jaké je to vlastně plemeno.Kdo nás zná,ví,že si bulany může klidně pohaldit,pomazit se s nimy a nemusí se bát,že ho klucí snědi.
Nejvíce jsou nadšené děti, ale znáte to,někteří rodičové prostě neustoupí a vidí hned dítě v psově žaludku.

Ale každý ví,že pes je takový,jakého ho jeho pán vychová.Já vím,že vychováváme dobře a správně.!!!
 

 


 

 


 

 

Jmenuji se TIMOTHY LEARY HAMENTASHEN  

 

narodil jsem se 6.10 2005 v Bořislavi u Teplic

 
 

u paní a pana Urbanových.Měl jsem ještě 7 sourozenců 4 kluků a 3 holky,tak nás bylo opravdu hodně.

Maličký bulísek Timíček

 

TADY JSME JEŠTĚ VŠICHNI U MAMINKY A JSME KRÁSNÁ A BĚLOUNKÁ MIMINKA.

 A teď po jednom:

JÁ Timothy Leary Hamentashen(Timík,Tim)

 

Twin Peaks Hamentashen(Arnie)

  Tenessee Gold Hamentashen

 

Tramín Hamentashen (bráška bydlí v Kanadě)

 

Tokaj Hamentashen (bráška bydlí také v Kanadě)

Tea Hamentashen

 

Tequila Hamentashen

 

Tirana Hamentashen

Do budoucna bych si přál,abych mohl své sourozence představit všechny už pěkně ve věku jako jsem teď jáBudou nám všem brzy 2 roky,tak určitě bude každý zvědavý,jak jsme asi za tu dobu vyrostli a jak vypadáme.

 

Budu se snažit abych mohl toto přání vyplnit.
 

 

8.12 2005 si pro mě přijela panička Renča z Mostu s páníčkem a s dětmi.Hned jsem se jim

vnutil do klína a už jsem u nich zůstal a odvezli si mě domů.

Moc se mi u nich líbí,já nejsem zrovinka hiperaktivní jedinec,tak mám rád své pohodlí a když už mě tedy přemluví a vytáhnou na nějaký výlet,nebo snad dokonce výstavu,koukám se chovat,jako civilizovaný pes.Mám moc rád své psí kamarády a miluji všecky lidi,i ty,co se nelíbí jiným pejskům.

Když jsem byl maličký bulíček,říkala paní co jsem se u nich narodil,že jsem moc pěkný pejsek a že rostu do krásy.Maminka Charlota Fresh Kyvet = BUCHTA,není nějak veliká bulinka,zato tatínek Foénix Trojský kůň = MUDLA je macík.Abych tak řekl,z každého mám něco a hlavně po obou rodičích to nej.Moc jsem sice nenarostl,ale jsem bulík jak mám být!Proto když posílali mé fotky na CHS Hamentashen k mamince a tatínkovi.moc mě chválili a říkali ať zkusíme vystavovat.Tak jsem se učil jak se mám chovat a vystavovat a vyšlapovat a předvádět se.To mi jde moc dobře,mám rád,když jsme středem pozornosti!

A co se ještě stalo? 1.12 2006!!*** To jsme koukal.!!K nám domů se nastěhoval malý darebáček, Dareček.Přijel až z veliké dálky z města Brna od paní Jitky Zezulové CHS WILD FÁMY.Dareček se celým svým jménem jmenuje Ducky-Dark Wild Fámy.Je to krasavec a pěkné kvítko,teď je to puberťák,je vlastně o rok mladší.Narodil se 5.10 2006.Tedy rok po mě.!Budeme spolu slavit narozeniny!!!!!


MALÉ ALBUM K DRUHÝM NAROZENINÁM TIMÍKA A JEHO SOUROZENCŮ.(Ještě bohužel nemáme všechna fota aktuální,ale pokusíme se o nemožné)

 

TAK TAKHLE VYPADÁME VE DVOU LETECH.

To jsem já,Timík...ve dvou letech..


 

Bráška Arnie...šikulaSestřička Tirana Hamentashen


Bráška Tenessee Gold


 

  Toto je bráška,který žije v Kanadě- Tokaj .


 

Původně jsme se snažili,získat i další fotografiebrášků a sestřiček.Bohužel,asi bráška Tramín na fotkách nebude a Teu Hamentashen a Tequilu Hamentashen,budeme usilovně shánět.Takto jsem se mám u nové maminky krásně.I když mi to z prvu nepřipadalo,zjistil jsem,že mám všecičko,co si jen šťastný bulíček může přát.*****

 


 

 

 


 

 

 
  Když jsem byl maličký bulíček.

to jsem byl v novém domově druhý den.....pšššššššš

koukal jsem stále,kdy příjde moje maminka a ona nikde.....ach ju..

byl jsem to ale milé miminko,že????

Mám být po kom krasavec,moje maminka a tatínek:

maminka Charlota Fresh Kyvet

tatínek Foénix Trojský kůň.


 

K prvním narozeninám jsem dostal malý dortík a spoustu dobrůtek. 6.10 2006 VESELÉ NAROZENINY I.ROK    
 

 

A to je na první pohled vidět,že jsem po tatínkovi a mamince!!

Jsem frajer???

Detail hlavy**

Timíček už je velkej kluk a budou mu 6.10 2007 dva roky.Pomalu koukáme po holkách,ale už vážně!

Je to bílý krasavec**

Jednoho krásného podzimního dne 31.10 2007 .Model Timík

Na procházce ve sněhu :-)))

Tady taky ve sněhu.Když je krásně čerstvě nasněžíno,tak to mám rád .

Hlídám batoh.Tady se prý krade..

Pozooooor jedu dolu z kopce,chytejte mě.....

A teď se škrábu do kopce,no jednou jsi dole,jednou nahoře i u bulíků to platí             :-)))))).

TOPlist